• Scout Cup 2017 Zapraszamy!
  • Polowa Zbiórka Harcerstwa Starszego 2017 w Małopolsce! W Małopolsce!
  • Zlot wędrowników Do zobaczenia na Zlocie!
Scout Cup 20171 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3 Polowa Zbiórka Harcerstwa Starszego 2017 w Małopolsce!4 Zlot wędrowników5

Program szkoleniowy, opracowany przez specjalistów współpracujących z Harcerską Szkołą Ratownictwa, oparty jest o nowatorskie metody pracy z młodzieżą. Pozwoli on nie tylko na przekazanie wiedzy, ale będzie pełnił również niezwykle istotne funkcje wychowawcze.

Ma on na celu rozwinięcie poczucia odpowiedzialności, aktywności życiowej, postaw ukierunkowanych na współpracę w grupie oraz rozwój wrażliwości i pomoc drugiemu człowiekowi. Zakładane efekty umożliwią rozwój osobisty uczestników projektu oraz przygotują młodych ludzi do podejmowania działań ratowniczych w przypadku zagrożenia życia i zdrowia w sytuacjach dnia codziennego oraz w chwili ogólnonarodowej mobilizacji, a także przyczynią się do pogłębiania wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków

Partnerzy: