• Inauguracja na Podhalu! Zapraszamy!
Inauguracja na Podhalu!1 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3 Zlot ZHP Gdańsk 20184

Celem prowadzonego współzawodnictwa hufców ZHP Chorągwi Krakowskiej jest motywowanie hufców, a w szczególności komend hufców, do ciągłej realizacji kluczowych w działalności tych jednostek zadań w sposób zrównoważony.
We współzawodnictwie udział biorą wszystkie hufce ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Współzawodnictwo trwa przez cały rok harcerski, tj. od 1 września do 31 sierpnia, a jego podsumowaniem jest coroczne wyłanianie najlepszego hufca ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Rozstrzygnięcie współzawodnictwa następuje co roku w okresie od 1 września do 30 września i ogłaszane jest w trakcie Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej

Współzawodnictwo prowadzone jest przez chorągwiany Zespół ds. Współzawodnictwa w składzie:

• hm. Anna Nowak
  • hm. Beata Madej
  • hm. Sabina Stan
  • phm. Robert Kubiczek
  • phm. Anna Hałatek

Od grudnia 2014 roku Współzawodnictwo prowadzone jest w cyklu trzymiesięcznym:

• I raport obejmuje wrzesień, październik, listopad;
  • II raportobejmuje grudzień, styczeń, luty;
  • III obejmuje marzec, kwiecień, maj;
  • IV raport obejmuje czerwiec lipiec, sierpień.

Podstawą uwzględnienia działań hufca we Współzawodnictwie jest dostarczanie do Biura Komendy Chorągwi trzymiesięcznych raportów z działalności hufca w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po każdym okresie, którego dotyczy raport, czyli do:

• 10 grudnia;
  • 10 marca;
  • 10 czerwca;
  • 10 września.

Więcej szczegółów w regulaminie.