• Mamy Moc! Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej
Święto Chorągwi Krakowskiej1 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3 Zlot ZHP Gdańsk 20184

Co ma ze sobą wspólnego krakowski Stadion Cracovii, Jama Michalika i Klinika Ginekologii? Kto mieszkał przy ulicy Szlak 31? I dlaczego co roku na początku sierpnia o świcie na ulicy Oleandry gromadzą się krakowianie?...

W centrum miasta niespodziewanie pojawia się dziwna epidemia – epidemia niepamięci… Mieszkańcy pamiętają coraz mniej faktów związanych z rokiem 1918… Tylko oni sami mogą znaleźć antidotum… Tak zaczyna się scenariusz gier miejskich, na które chcemy Państwa zaprosić w sobotę 10 listopada.

Do udziału w grach zapraszamy 3-6 osobowe zespoły (w szczególności rodziny z dziećmi), które staną się „patrolami” rozwiązującymi liczne zadania, rozsiane po całym mieście. Wśród nich nie zabraknie pytań o marszałka Piłsudskiego, zadań sprawnościowych, taktycznych i manualnych. Uczestnikom gier pomagać będą specjalne mapki oraz inne materiały, które każdy uczestnik otrzyma na starcie. Początek o godz. 13.00 na Rynku Głównym w Krakowie – przy Wieży Ratuszowej.

Na wydarzenie zaprasza wojewoda małopolski PIotr Ćwik oraz ZHP Chorągwiew Krakowska.