Adres
Karmelicka 31, 31-131 Kraków
Telefon
12 633 33 57
    //Tekst odpowiada za dolną część tekstu bannera
  • Mamy Moc! Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej
  • Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski na Rok Kościuszkowski
  • Harcerstwo? To proste! To proste!
  • Zlot ZHP Gdańsk 2018 nie jutro!
Święto Chorągwi Krakowskiej1 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3 Zlot ZHP Gdańsk 20184

W piątek 22 września do Nowego Targu, Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej przyjechało blisko 1500 harcerzy z całej Małopolski, by rozpocząć nowy rok harcerski podczas oficjalnej Inauguracji ZHP Chorągwi Krakowskiej „INO ROZ”. Wydarzenie trwało do niedzieli i zakończyło się uroczystym przemarszem i apelem w Zakopanem.

Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej (organizacji zrzeszającej prawie 8500 harcerzy z województwa małopolskiego) jest wydarzeniem cyklicznym. Organizatorem imprezy był w tym roku ZHP Hufiec Podhalański – stąd całe przedsięwzięcie odbywało się na Podhalu.

Najmłodsi, czyli zuchy, zawitali do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie w piątek uczestniczyli w występie zespołu regionalnego „Mali Wierchowianie”, a w sobotę brali udział m. in. w warsztatach z malowania na szkle, zajęciach z ciekłym azotem czy pokazie mody regionalnej.

Harcerze (grupa wiekowa do 13 lat) na swoje zajęcia przybyli do Zakopanego. Tam wzięli udział m. in. w Jarmarku Regionów, Festiwalu Piosenki Harcerskiej oraz w grze miejskiej i zwiedzaniu zakopiańskich muzeów.

Najstarsi – czyli wędrownicy i harcerze starsi – zakwaterowani byli w Nowym Targu. Na terenie Parku Miejskiego w piątek pobili rekord Polski w grupowym śpiewaniu karaoke, poznawali nowotarską historię na grze terenowej i brali udział w koncercie zespołu TEH na auli wykładowej najwyżej położonej w Polsce uczelni- Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

Zwieńczeniem Inauguracji był uroczysty apel na Placu Niepodległości w Zakopanem. To tutaj, po Mszy Świętej w kościele Najświętszej Rodziny, przemaszerowali małopolscy harcerze.  W apelu udział wzięli wiceburmistrz Zakopanego Wiktor Łukaszczyk wraz wójt Szaflar Rafał Szkaradziński. Harcerze wręczyli również okolicznościowe medale rodzinom Kurierów Tatrzańskich.

 

Rekacja fotograficzna znajduje się na naszym profilu na facebook'u:

- INO ROZ w Bukowinie Tatrzańskiej

- INO ROZ w Zakopanem

- INO ROZ w Nowym Targu

- INO ROZ zakończenie

 

Publikacje w mediach dotyczące wydarzenia:

1. http://malopolskaonline.pl/aktualnosci,Inauguracja_Roku_Harcerskiego_Choragwi_Krakowskiej_ZHP_w_Zakopanem_zdjecia-23840.html

2. http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/podhale/a/zakopane-zlot-harcerze-i-honory-dla-rodzin-kurierow-tatrzanskich-zdjecia,12512114/

3. http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/53298/Harcerze_opanowali_Podhale_Inauguracja_Roku_Harcerskiego_Choragwi_Krakowskiej_ZHP_w_Zakopanem_zdjecia.html

4. http://24tp.pl/n/42243

5. http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/zakopane/inauguracja-roku-harcerskiego-na-podhalu/

6. http://krakow.gosc.pl/doc/4205269.Harcerze-pod-Giewontem

 

ZHP Chorągiew Krakowska © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. | bip logo Biuletyn Informacji Publicznej