• Inauguracja na Podhalu! Zapraszamy!
Inauguracja na Podhalu!1 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3 Zlot ZHP Gdańsk 20184

Hufiec Podhalański wraz z Wydziałem Wsparcia Specjalnościowego GK ZHP i Referatem Specjalnościowym Chorągwi Krakowskiej serdecznie zapraszają wszystkie druhny i druhów do wspólnej zabawy na III Mistrzostwach Polski w zawodach pożarniczych!

Szczegóły na http://podhalanski.zhp.pl/uncategorized/zapraszamy-na-iii-mistrzostwa-polski-w-zawodach-pozarniczych/

Miło nam poinformować, że ZHP Chorągiew Krakowska została laureatem Nagrody im. Tadeusza Strumiłły – Szumiący Dąb 2017 za szczególne osiągnięcia na rzecz gminy Michałowice!

Stowarzyszenie Instytut Strumiłły wraz z Gmina Michałowice po raz czwarty przyznali 4 statuetki "Szumiący Dąb" w trakcie Pikniku Wolności.

Zostaliśmy nagrodzeni za przygotowanie i przeprowadzenie wydarzenia 2016 roku w Michałowicach- Zlotu ZHP na ŚDM.

Reprezentacja naszej chorągwi z Hufców Bochnia, Kęty, Nowy Sącz, Trzebinia i Wieliczka bierze udział w 15. Światowym MOOT Skautowym, który do 2 sierpnia odbywa się na Islandii. W dniu 24 lipca rozpoczęli swoją przygodę od spotkania całego polskiego kontyngentu w Ambasadzie Polski w Reykjaviku.

We wtorek 25 lipca o poranku odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia zlotu. Pierwszy dzień uczestnicy spędzą ze swoimi patrolami na zwiedzaniu Reykjaviku, pod koniec dnia przemieszczą się do jednego z dziesięciu punktów startowych na kolejne 4 dni wyprawy. To będzie wielka przygoda w pięknej scenerii Islandii. Pełne cztery dni wędrówki, których stopień intensywności oraz program (m.in. natura i środowisko, aktywności na świeżym powietrzu, działania lokalne)  każdy uczestnik wybrał sam. Ostatnie dni zlotu, wszyscy uczestnicy spędzą w centrum skautowym w Ulfljotsvatn.

World Scout Moot 2017 to zlot wędrowników i młodych instruktorów z całego świata. Wydarzenie odbywa się co 4 lata i jest odpowiednikiem Światowego Jamboree Skautowego dla osób w wieku 18-25 lat. W tegorocznym zlocie uczestniczy blisko 5 000 skautów z ponad 100 krajów.

Weź udział w Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018, na którym Chorągiew Krakowska tworzy własne gniazdo zlotowe!

„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”
- 100-lecie zjazdu zjednoczeniowego ZHP
- 100-lecie Niepodległości Polski
- Podsumowanie pracy z kierunkami programowymi
- Zrównoważone cele rozwoju ONZ

Termin: 6-16 sierpnia 2018 r.
Miejsce: Gdańsk, Wyspa Sobieszewska

Dołączajcie do wydarzenia na facebooku , a na pewno nie ominą Was żadne informacje dotyczące tej największej harcerskiej imprezy 2018 roku!

"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!"
To wezwanie do szerszego spojrzenia na otaczający nas świat i podjęcia prawdziwych działań. Ten zlot ma Was zainspirować. Przez 11 dni przyszłorocznych wakacji więcej niż 10 tysięcy harcerzy ze wszystkich zakątków Polski będzie razem uczyć się, bawić i na nowo odkrywać, czym jest braterstwo, praca nad sobą i służba. Nie może Was zabraknąć!

Do zobaczenia w sierpniu 2018 na Wyspie Sobieszewskiej!

ZGŁOSZENIA od 5 września na www.krakowska.zhp.pl
SZCZEGÓŁY  www.gdansk2018.krakowska.zhp.pl

Zapraszamy na V Zawody w Pierwszej Pomocy Chorągwi Krakowskiej

Organizator: Inspektorat Ratowniczy ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Termin i miejsce zawodów: 15-17 września 2017r. w Krakowie.

Szczegóły:  http://ir.krakowska.zhp.pl/?page_id=257