Zlot ZHP Gdańsk 20181 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3

Serdecznie zapraszamy na teoretyczny kurs żeglarza jachtowego, który już w marcu rozpoczyna się w naszej chorągwi.

Harmonogram zajęć kursu teoretycznego

na patent ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Zajęcia teoretyczne: od 1.03.2018 do 27.04.2018 (czwartek) godz. 17.30

Adres: 31-153 Kraków, ul. Karmelicka 31 II piętro

Przedmiot

Godz

Data zajęć

Imię i nazwisko

Patent

Nr patentu

Nr pat. Instr.

Wiadomości ogólne, przepisy

1.03.2018

Jerzy Klinik

kpt.jacht.

Budowa i obsługa jachtu żaglowego

8.03.2018

Jacek Małota

Prace bosmańskie

15.03.2018

Teoria żeglowania

22.03.2018

Maciej Struś

kpt. jacht

1989

Teoria manewrowania

29.03.2018

Maciej Struś

kpt. jacht

1989

Podstawowe zasady ochrony wodnego środowiska naturalnego

5.04.2018

Higiena i ratownictwo

5.04.2018

Locja śródlądowa

Ryszard Wójcik

Meteorologia

19.04.2018

Ryszard Wójcik

Zaliczenie kursu

26.04.2018.

Jerzy Klinik

j.kpt.ż.w.

Już po raz 27. zapłonęło  Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

W sobotnią noc 16 grudnia harcerze ZHP Chorągwi Krakowskiej w Sanktuarium na Krzeptówkach odebrali od skautów słowackich Światło przywiezione z Wiednia.

Betlejemskie Światło Pokoju zostało przywitane w niedzielę w Krakowie harcerskim apelem na Wawelu oraz mszą świętą w Katedrze Królewskiej pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Po nabożeństwie harcerze przemaszerowali ulicą Grodzką na Rynek Główny, gdzie Światło z Betlejem efektownie rozpaliło się w koszu harcerskiego balonu, pokazując turystom i mieszkańcom jego wielką moc i ciepło. O godzinie 18:30 pod Ratuszem komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej harcmistrz Mariusz Siudek wraz z Przewodniczącym ZHP harcmistrzem Dariuszem Supłem oraz Naczelniczką Związku harcmistrzynią Anną Nowosad, przekazali betlejemski płomień władzom miasta i województwa, mieszkańcom Krakowa, skautom z Ukrainy oraz innym organizacjom pozarządowym.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Krakowa profesor Jacek Majchrowski, zastępca Prezydenta Miasta Pan Tadeusz Trzmiel, dyrektor generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Szymon Strzelichowski, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Pan Bogusław Kośmider, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie bryg. Andrzej Nowak oraz przedstawiciele Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz miejskich spółek komunalnych.

Reprezentanci harcerskich hufców Związku Harcerstwa Polskiego zabrali ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju i zostali jego ambasadorami – teraz przekażą płonień do każdej gminy i powiatu w Małopolsce.

MEDIA PACK do pobrania

Publikacje medialne dotyczące przekazania BŚP:

Referat Harcerski PRZYGODA już po raz kolejny zaprasza na grę miejską ŚWIATŁOWODY

W tym roku akcja odbędzie się 17 grudnia 2017 roku na terenie historycznej dzielnicy Krakowa - Kazimierza.
Patrole harcerskie zintegrują się z okazji przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Krakowie.

Zgłoszenia do 10 grudnia: http://tiny.pl/glwbq

Regulamin poniżej:

Program przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju 17 grudnia 2017 r. w Krakowie:

15:45 apeharcersknWzgórzWawelskim

16:30 MszŚwiętKrólewskieKatedrznWawelu

18:3uroczystprzekazaniŚwiatłmieszkańcoKrakoworaspołecznoścharcerskiepoRatuszenRynkGłównym

19:00 spotkaniświątecznMiędzynarodowyCentruKulturnRynkGłówny25

Zapraszamy!

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie wszystkich instruktorów ZHP Chorągwi Krakowskiej wspierających pracę drużynowych.

Kiedy: 25.11.2017 to główny dzień tego wydarzenia, które zakończy się ogniskiem w godzinach późno wieczornych, dlatego będzie możliwość noclegu za dodatkową opłatą, oczywiscie z dodatkowymi atrakcjami

Gdzie: Kraków. całe miasto, ponieważ uczymy w działaniu!

Organizatorzy: Wyjątkowi ludzie kochający to co robią i specjalizujący się w programie, czyli referaty metodyczne choragwi i zespół programowy.

Koszt: 20 zł, dla tych co zostaną na noc- 40 zł. W zamian za to otrzymasz:

-  super materiały,

-  ogromną wiedzę i umiejetności,

-  świetną zabawe,

-  super przygodę,

-  obiadek,
i... NIESPODZIANKĘ!

Warszaty kierowane są do wszytkich instruktorów wspierajacych i tych, którzy chcą wspierać pracę drużynowych (min. namiestnicy, członkowie namiestnictw, programowcy, szefowie zespołów programowych i ich członkowie).

Zgłoszenia: online http://tiny.pl/gp2rn

Po zgłoszeniu otrzymasz wiadomość z dalszą instrukcją!

ZGŁOSZENIA DO 13.11.2017

Masz pytania? Pisz!